Nusa Penida
Sanur
Färjor till Bali
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Nusa Penida till Sanur

Vi erbjuder upp till 7 dagliga avgångar och 54 i veckan mellan Nusa Penida och Sanur. . Denna sträcka trafikeras av 6 rederier, Arjuna Fast Cruise, Crown Fast Cruise, Marlin Fast Boat, Starfish Fast Cruise, Sugriwa Express & The Tanis Fast Cruise. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Nusa Penida och Sanur.

Tidtabeller Nusa Penida till Sanur

Den tidigaste färjan mellan Nusa Penida och Sanur avgår vanligtvis från Nusa Penida ca 09:30. I genomsnitt tar en överfart 44m, som snabbast tar rutten ungefär 30m.

Färjepriser mellan Nusa Penida och Sanur

Priserna på en överfast från Nusa Penida till Sanur varierar oftast mellan 202kr och 645kr*. Genomsnittspriset är 377kr*. De billigaste priserna mellan Nusa Penida och Sanur är ca 108kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 377kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Sanur och Nusa Penida?

Det är ungefär 15.7 miles (25.2km) eller 13.6 sjömil mellan Nusa Penida och Sanur.

Kan jag resa med bil mellan Nusa Penida och Sanur?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Nusa Penida och Sanur.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Nusa Penida och Sanur?

Ja, fotpassagerare kan resa med Arjuna Fast Cruise, Crown Fast Cruise, Marlin Fast Boat, Starfish Fast Cruise, Sugriwa Express, The Tanis Fast Cruise mellan Nusa Penida och Sanur.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Indonesien till Bali
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Nusa Penida - Sanur Sammanfattning av rutt
Avgångsland Indonesien
Destination Land Indonesien
Antal operatörer 6
Operatörer Arjuna Fast Cruise, Crown Fast Cruise, Marlin Fast Boat, Starfish Fast Cruise, Sugriwa Express & The Tanis Fast Cruise
Genomsnittligt pris 394 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 7
Genomsnittliga avgångar per vecka 54
Genomsnittlig seglingstid 44m
Snabbaste seglingens längd 30m
Första färjan 09:30
Sista färjan 16:30
Avstånd 13 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-07-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Nusa Penida till Sanur?

Färjeresan från Nusa Penida till Sanur tar ungefär 44m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Nusa Penida till Sanur?

Priserna för färjan mellan Nusa Penida - Sanur varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 38 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Nusa Penida - Sanur?

5 populära färjebolag trafikerar sträckan mellan Nusa Penida och Sanur, dessa är
  • Marlin Fast Boat
  • Sugriwa Express
  • Starfish Fast Cruise
  • The Tanis Fast Cruise
  • Arjuna Fast Cruise

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Nusa Penida - Sanur?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Nusa Penida - Sanur, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Vad är avståndet från Nusa Penida till Sanur?

Det är uppskattningsvis 13 sjömil mellan Nusa Penida och Sanur.

Nusa Penida till Sanur Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 22/07/2024 och 2024-07-28


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Sugriwa Express 09:30 10:15 45 minuter Varje dag
The Tanis Fast Cruise 10:00 10:30 30 minuter Varje dag
Arjuna Fast Cruise 10:30 11:30 1 timme Varje dag
Sugriwa Express 13:30 14:15 45 minuter Varje dag
The Tanis Fast Cruise 16:30 17:00 30 minuter Varje dag
Starfish Fast Cruise 16:30 17:10 40 minuter Varje dag
Sugriwa Express 16:30 17:15 45 minuter Varje dag
Arjuna Fast Cruise 16:30 17:30 1 timme Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.