Nusa Lembongan
Sanur
Färjor till Bali
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) till Sanur

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 103 avångar i veckan mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur. Denna sträcka trafikeras av 8 rederier, Arthamas Express, Bali Lembongan Fast Cruise, D'stars Fast Ferry, Dcamel Fast Ferry, Nacha Fast Boat, Rocky Fast Cruise, Scoot Fast Cruises & Semaya One Fast Cruise. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur.

Tidtabeller Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) till Sanur

Färjor mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur avgår vanligtvis från Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach), ca 08:00. Överfarten tar ungefär 31m.

Färjepriser mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur

Priserna på en överfast från Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) till Sanur varierar oftast mellan 271kr och 934kr*. Genomsnittspriset är 488kr*. De billigaste priserna mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur är ca 149kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 488kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Sanur och Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach)?

Det är ungefär 12.5 miles (20.1km) eller 10.9 sjömil mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur.

Kan jag resa med bil mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur?

Ja, fotpassagerare kan resa med Arthamas Express, Bali Lembongan Fast Cruise, D'stars Fast Ferry, Dcamel Fast Ferry, Nacha Fast Boat, Rocky Fast Cruise, Scoot Fast Cruises, Semaya One Fast Cruise mellan Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) och Sanur.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Indonesien till Bali
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Nusa Lembongan (Jungut Batu Beach) - Sanur Sammanfattning av rutt
Land för avresa Indonesien
Destination Land Indonesien
Antal operatörer 8
Operatörer Arthamas Express, Bali Lembongan Fast Cruise, D'stars Fast Ferry, Dcamel Fast Ferry, Nacha Fast Boat, Rocky Fast Cruise, Scoot Fast Cruises & Semaya One Fast Cruise
Genomsnittligt pris 504 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 15
Genomsnittliga veckovisa avgångar 103
Genomsnittlig seglingstid 31m
Snabbaste seglingstid 30m
Första färjan 08:00
Sista färjan 16:00
Avstånd 10 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Nusa Lembongan till Sanur?

Färjeresan från Nusa Lembongan till Sanur tar ungefär 32m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Nusa Lembongan till Sanur?

Priserna för färjan mellan Nusa Lembongan - Sanur varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 42 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Nusa Lembongan - Sanur?

5 populära färjebolag trafikerar sträckan mellan Nusa Lembongan och Sanur, dessa är
  • Scoot Fast Cruises
  • Rocky Fast Cruise
  • Dcamel Fast Ferry
  • Arthamas Express
  • D'stars Fast Ferry

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Nusa Lembongan - Sanur?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Nusa Lembongan - Sanur, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Nusa Lembongan - Sanur?

Ja, mellan Nusa Lembongan - Sanur kan du resan utan bil med
  • Scoot Fast Cruises
  • Rocky Fast Cruise
  • Dcamel Fast Ferry
  • Arthamas Express
  • D'stars Fast Ferry

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Nusa Lembongan - Sanur?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Nusa Lembongan - Sanur?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Nusa Lembongan till Sanur?

Det är uppskattningsvis 10 sjömil mellan Nusa Lembongan och Sanur.

Nusa Lembongan till Sanur Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 10/06/2024 och 2024-06-16


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
D'stars Fast Ferry 08:00 08:30 30 minuter Varje dag
Arthamas Express 08:15 08:55 40 minuter Varje dag
Dcamel Fast Ferry 08:30 09:00 30 minuter Varje dag
Rocky Fast Cruise 09:00 09:30 30 minuter Varje dag
Rocky Fast Cruise 11:00 11:30 30 minuter Varje dag
Scoot Fast Cruises 12:30 13:00 30 minuter Varje dag
Dcamel Fast Ferry 12:30 13:00 30 minuter Varje dag
D'stars Fast Ferry 12:30 13:00 30 minuter Varje dag
Rocky Fast Cruise 13:00 13:30 30 minuter Varje dag
Arthamas Express 13:00 13:40 40 minuter Varje dag
Scoot Fast Cruises 16:00 16:30 30 minuter Varje dag
Rocky Fast Cruise 16:00 16:30 30 minuter Varje dag
Dcamel Fast Ferry 16:00 16:30 30 minuter Varje dag
D'stars Fast Ferry 16:00 16:30 30 minuter Varje dag
Arthamas Express 16:00 16:40 40 minuter Varje dag

Ombord på färjorna

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.