Madalena
Horta
Färjor till Faial
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Madalena till Horta

Vi erbjuder upp till 7 dagliga avgångar och 49 i veckan mellan Madalena och Horta. . Denna sträcka trafikeras av 2 rederier, Atlanticoline & Atlanticoline Vehicle. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Madalena och Horta.

Tidtabeller Madalena till Horta

Den tidigaste färjan mellan Madalena och Horta avgår vanligtvis från Madalena ca 00:20. I genomsnitt tar en överfart 29m, som snabbast tar rutten ungefär 25m.

Färjepriser mellan Madalena och Horta

Priserna på en överfast från Madalena till Horta varierar oftast mellan 95kr och 685kr*. Genomsnittspriset är 296kr*. De billigaste priserna mellan Madalena och Horta är ca 54kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 148kr*. Genomsnittspriset för en bil är 645kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Horta och Madalena?

Det är ungefär 6.2 miles (9.9km) eller 5.3 sjömil mellan Madalena och Horta.

Kan jag resa med bil mellan Madalena och Horta?

Ja, med Atlanticoline, Atlanticoline Vehicle kan du resa med bil på sträckan mellan Madalena och Horta. Använd vårt prisverktyg för att hitta aktuella priser för att resa med bil mellan Madalena och Horta.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Madalena och Horta?

Ja, fotpassagerare kan resa med Atlanticoline, Atlanticoline Vehicle mellan Madalena och Horta.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Pico till Faial
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Madalena - Horta Sammanfattning av rutt
Avgångsland Portugal
Destination Land Portugal
Antal operatörer 2
Operatörer Atlanticoline & Atlanticoline Vehicle
Genomsnittligt pris 307 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 7
Genomsnittliga avgångar per vecka 49
Genomsnittlig seglingstid 29m
Snabbaste seglingens längd 25m
Första färjan 00:20
Sista färjan 23:00
Avstånd 5 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-07-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Madalena till Horta?

Färjeresan från Madalena till Horta tar ungefär 25m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Madalena till Horta?

Priserna för färjan mellan Madalena - Horta varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 26 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Madalena - Horta?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Madalena och Horta, dessa är
  • Atlanticoline

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Madalena - Horta?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Madalena - Horta, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Madalena - Horta?

Ja, mellan Madalena - Horta kan du resan utan bil med
  • Atlanticoline

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Madalena - Horta?

Ja, du kan resa med bil mellan Madalena - Horta med
  • Atlanticoline

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Madalena - Horta?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Madalena till Horta?

Det är uppskattningsvis 5 sjömil mellan Madalena och Horta.

Madalena till Horta Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 08/07/2024 och 2024-07-14


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Atlanticoline 00:20 00:50 30 minuter Ons, Sön
Atlanticoline 08:15 08:45 30 minuter Varje dag
Atlanticoline 08:55 09:20 25 minuter Mån, Tors, Fre
Atlanticoline 09:15 09:45 30 minuter Tis, Ons, Lör, Sön
Atlanticoline 11:30 12:00 30 minuter Varje dag
Atlanticoline 13:20 13:50 30 minuter Tis, Lör
Atlanticoline 15:15 15:40 25 minuter Varje dag
Atlanticoline 18:00 18:30 30 minuter Varje dag
Atlanticoline 19:45 20:15 30 minuter Tis, Lör
Atlanticoline 21:00 21:30 30 minuter Ons
Atlanticoline 21:15 21:45 30 minuter Tis, Ons, Sön
Atlanticoline 21:25 21:55 30 minuter Mån, Tors, Fre
Atlanticoline 23:00 23:30 30 minuter Mån, Sön

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.