Harbourfront Centre
Harbour Bay
Färjor till Batam
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Harbourfront Centre till Harbour Bay

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 87 avångar i veckan mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay. Sträckan mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay trafikeras av Horizon Fast Ferry. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay.

Tidtabeller Harbourfront Centre till Harbour Bay

Färjor mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay avgår vanligtvis från Harbourfront Centre, ca 08:15. Överfarten tar ungefär 50m.

Färjepriser mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay

Priserna på en överfast från Harbourfront Centre till Harbour Bay varierar oftast mellan 596kr och 3018kr*. Genomsnittspriset är 1584kr*. De billigaste priserna mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay är ca 352kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 1584kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre?

Det är ungefär 12.5 miles (20.1km) eller 10.9 sjömil mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay.

Kan jag resa med bil mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay?

Ja, fotpassagerare kan resa med Horizon Fast Ferry mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Singapore till Batam
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
HarbourFront Centre - Harbour Bay Sammanfattning av rutt
Land för avresa Singapore
Destination Land Indonesien
Antal operatörer 1
Operatörer Horizon Fast Ferry
Genomsnittligt pris 1632 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 13
Genomsnittliga veckovisa avgångar 87
Genomsnittlig seglingstid 50m
Första färjan 08:15
Sista färjan 21:35
Avstånd 10 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Harbourfront Centre till Harbour Bay?

Färjeresan från Harbourfront Centre till Harbour Bay tar ungefär 50m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Harbourfront Centre till Harbour Bay?

Priserna för färjan mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 138 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay, dessa är
  • Horizon Fast Ferry

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay?

Ja, mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay kan du resan utan bil med
  • Horizon Fast Ferry

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Harbourfront Centre - Harbour Bay?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Harbourfront Centre till Harbour Bay?

Det är uppskattningsvis 10 sjömil mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay.

Harbourfront Centre till Harbour Bay Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 17/06/2024 och 2024-06-23


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Horizon Fast Ferry 08:15 09:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 09:10 10:00 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 10:15 11:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 11:15 12:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 12:15 13:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 13:15 14:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 14:15 15:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 15:15 16:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 16:30 17:20 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 17:45 18:35 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 19:00 19:50 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 20:15 21:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 21:35 22:25 50 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.