Vietri sul mare
Cetara
Färjor till Italien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Vietri Sul Sto till Cetara

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 40 avångar i veckan mellan Vietri Sul Sto och Cetara. Sträckan mellan Vietri Sul Sto och Cetara trafikeras av Travelmar. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Vietri Sul Sto och Cetara.

Tidtabeller Vietri Sul Sto till Cetara

Färjor mellan Vietri Sul Sto och Cetara avgår vanligtvis från Vietri Sul Sto, ca 09:10. Överfarten tar ungefär 5m.

Färjepriser mellan Vietri Sul Sto och Cetara

Priserna på en överfast från Vietri Sul Sto till Cetara varierar oftast mellan 95kr och 258kr*. Genomsnittspriset är 176kr*. De billigaste priserna mellan Vietri Sul Sto och Cetara är ca 109kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 176kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Cetara och Vietri Sul Sto?

Det är ungefär 2.3 miles (3.7km) eller 2.0 sjömil mellan Vietri Sul Sto och Cetara.

Kan jag resa med bil mellan Vietri Sul Sto och Cetara?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Vietri Sul Sto och Cetara.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Vietri Sul Sto och Cetara?

Ja, fotpassagerare kan resa med Travelmar mellan Vietri Sul Sto och Cetara.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Vietri sul mare - Cetara Sammanfattning av rutt
Land för avresa Italien
Destination Land Italien
Antal operatörer 1
Operatörer Travelmar
Genomsnittligt pris 186 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 6
Genomsnittliga veckovisa avgångar 40
Genomsnittlig seglingstid 5m
Första färjan 09:10
Sista färjan 18:10
Avstånd 2 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Vietri sul mare till Cetara?

Färjeresan från Vietri sul mare till Cetara tar ungefär 05m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Vietri sul mare till Cetara?

Priserna för färjan mellan Vietri sul mare - Cetara varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 16 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Vietri sul mare - Cetara?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Vietri sul mare och Cetara, dessa är
  • Travelmar

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Vietri sul mare - Cetara?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Vietri sul mare - Cetara, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Vietri sul mare - Cetara?

Ja, mellan Vietri sul mare - Cetara kan du resan utan bil med
  • Travelmar

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Vietri sul mare - Cetara?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Vietri sul mare - Cetara?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Vietri sul mare till Cetara?

Det är uppskattningsvis 2 sjömil mellan Vietri sul mare och Cetara.

Vietri sul mare till Cetara Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 17/06/2024 och 2024-06-23


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Travelmar 09:10 09:15 5 minuter Varje dag
Travelmar 10:20 10:25 5 minuter Varje dag
Travelmar 13:10 13:15 5 minuter Varje dag
Travelmar 15:10 15:15 5 minuter Varje dag
Travelmar 16:50 16:55 5 minuter Varje dag
Travelmar 18:10 18:15 5 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.