Serangan
Nusa Penida
Färjor till Indonesien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Serangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 5 avångar i veckan mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour). Sträckan mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour) trafikeras av Gili Getaway. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour).

Tidtabeller Serangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Färjor mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour) avgår vanligtvis från Serangan, ca 08:00. Överfarten tar ungefär 45m.

Färjepriser mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Priserna på en överfast från Serangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) varierar oftast mellan 609kr och 1868kr*. Genomsnittspriset är 1205kr*. De billigaste priserna mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour) är ca 312kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 1205kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Nusa Penida (Buyuk Harbour) och Serangan?

Det är ungefär 21.3 miles (34.3km) eller 18.5 sjömil mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour).

Kan jag resa med bil mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour)?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour).

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour)?

Ja, fotpassagerare kan resa med Gili Getaway mellan Serangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour).

För mer information, besök vår sida om Färjor från Bali till Indonesien
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Serangan - Nusa Penida (Buyuk Harbour) Sammanfattning av rutt
Land för avresa Indonesien
Destination Land Indonesien
Antal operatörer 1
Operatörer Gili Getaway
Genomsnittligt pris 1237 kr.*
Genomsnittliga veckovisa avgångar 5
Genomsnittlig seglingstid 45m
Första färjan 08:00
Sista färjan 10:30
Avstånd 18 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Serangan till Nusa Penida?

Färjeresan från Serangan till Nusa Penida tar ungefär 45m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Serangan till Nusa Penida?

Priserna för färjan mellan Serangan - Nusa Penida varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 104 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Serangan - Nusa Penida?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Serangan och Nusa Penida, dessa är
  • Gili Getaway

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Serangan - Nusa Penida?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Serangan - Nusa Penida, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Serangan - Nusa Penida?

Ja, mellan Serangan - Nusa Penida kan du resan utan bil med
  • Gili Getaway

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Serangan - Nusa Penida?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Serangan - Nusa Penida?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Serangan till Nusa Penida?

Det är uppskattningsvis 18 sjömil mellan Serangan och Nusa Penida.

Serangan till Nusa Penida Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 17/06/2024 och 2024-06-23


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Gili Getaway 08:00 08:45 45 minuter Ons, Fre, Sön
Gili Getaway 08:30 09:15 45 minuter Lör
Gili Getaway 10:30 11:15 45 minuter Tis, Tors

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.