Nelly Bay
Townsville
Färjor till Australien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Nelly Bay till Townsville

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 47 avångar i veckan mellan Nelly Bay och Townsville. Denna sträcka trafikeras av 2 rederier, Magnetic Island Ferries & Sealink Queensland. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Nelly Bay och Townsville.

Tidtabeller Nelly Bay till Townsville

Färjor mellan Nelly Bay och Townsville avgår vanligtvis från Nelly Bay, ca 06:05. Överfarten tar ungefär 40m.

Färjepriser mellan Nelly Bay och Townsville

Priserna på en överfast från Nelly Bay till Townsville varierar oftast mellan 258kr och 1827kr*. Genomsnittspriset är 812kr*. De billigaste priserna mellan Nelly Bay och Townsville är ca 82kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 447kr*. Genomsnittspriset för en bil är 1800kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Townsville och Nelly Bay?

Det är ungefär 5.9 miles (9.5km) eller 5.1 sjömil mellan Nelly Bay och Townsville.

Kan jag resa med bil mellan Nelly Bay och Townsville?

Ja, med Magnetic Island Ferries kan du resa med bil på sträckan mellan Nelly Bay och Townsville. Använd vårt prisverktyg för att hitta aktuella priser för att resa med bil mellan Nelly Bay och Townsville.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Nelly Bay och Townsville?

Ja, fotpassagerare kan resa med Magnetic Island Ferries, Sealink Queensland mellan Nelly Bay och Townsville.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Magnetic Island till Australien
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Nelly Bay - Townsville Sammanfattning av rutt
Land för avresa Australien
Destination Land Australien
Antal operatörer 2
Operatörer Magnetic Island Ferries & Sealink Queensland
Genomsnittligt pris 832 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 6
Genomsnittliga veckovisa avgångar 47
Genomsnittlig seglingstid 40m
Första färjan 06:05
Sista färjan 20:00
Avstånd 5 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Nelly Bay till Townsville?

Färjeresan från Nelly Bay till Townsville tar ungefär 25m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Nelly Bay till Townsville?

Priserna för färjan mellan Nelly Bay - Townsville varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 71 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Nelly Bay - Townsville?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Nelly Bay och Townsville, dessa är
  • Sealink Queensland

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Nelly Bay - Townsville?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Nelly Bay - Townsville, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Vad är avståndet från Nelly Bay till Townsville?

Det är uppskattningsvis 5 sjömil mellan Nelly Bay och Townsville.

Nelly Bay till Townsville Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 20/05/2024 och 2024-05-26


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Magnetic Island Ferries 06:05 06:45 40 minuter Tis, Ons, Tors, Fre, Lör
Magnetic Island Ferries 08:00 08:40 40 minuter Varje dag
Magnetic Island Ferries 10:00 10:40 40 minuter Varje dag
Magnetic Island Ferries 12:00 12:40 40 minuter Varje dag
Magnetic Island Ferries 14:00 14:40 40 minuter Varje dag
Magnetic Island Ferries 16:00 16:40 40 minuter Varje dag
Magnetic Island Ferries 18:00 18:40 40 minuter Varje dag
Magnetic Island Ferries 20:00 20:40 40 minuter Lör

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.