Minori
Vietri sul mare
Färjor till Italien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Minori till Vietri Sul Sto

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 47 avångar i veckan mellan Minori och Vietri Sul Sto. Sträckan mellan Minori och Vietri Sul Sto trafikeras av Travelmar. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Minori och Vietri Sul Sto.

Tidtabeller Minori till Vietri Sul Sto

Färjor mellan Minori och Vietri Sul Sto avgår vanligtvis från Minori, ca 09:15. Överfarten tar ungefär 35m.

Färjepriser mellan Minori och Vietri Sul Sto

Priserna på en överfast från Minori till Vietri Sul Sto varierar oftast mellan 176kr och 352kr*. Genomsnittspriset är 312kr*. De billigaste priserna mellan Minori och Vietri Sul Sto är ca 190kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 312kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Vietri Sul Sto och Minori?

Det är ungefär 7.1 miles (11.4km) eller 6.2 sjömil mellan Minori och Vietri Sul Sto.

Kan jag resa med bil mellan Minori och Vietri Sul Sto?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Minori och Vietri Sul Sto.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Minori och Vietri Sul Sto?

Ja, fotpassagerare kan resa med Travelmar mellan Minori och Vietri Sul Sto.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Minori - Vietri sul mare Sammanfattning av rutt
Land för avresa Italien
Destination Land Italien
Antal operatörer 1
Operatörer Travelmar
Genomsnittligt pris 328 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 7
Genomsnittliga veckovisa avgångar 47
Genomsnittlig seglingstid 35m
Snabbaste seglingstid 30m
Första färjan 09:15
Sista färjan 19:25
Avstånd 6 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Minori till Vietri sul mare?

Färjeresan från Minori till Vietri sul mare tar ungefär 30m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Minori till Vietri sul mare?

Priserna för färjan mellan Minori - Vietri sul mare varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 28 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Minori - Vietri sul mare?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Minori och Vietri sul mare, dessa är
  • Travelmar

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Minori - Vietri sul mare?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Minori - Vietri sul mare, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Minori - Vietri sul mare?

Ja, mellan Minori - Vietri sul mare kan du resan utan bil med
  • Travelmar

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Minori - Vietri sul mare?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Minori - Vietri sul mare?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Minori till Vietri sul mare?

Det är uppskattningsvis 6 sjömil mellan Minori och Vietri sul mare.

Minori till Vietri sul mare Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 27/05/2024 och 2024-06-02


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Travelmar 09:15 09:50 35 minuter Varje dag
Travelmar 11:35 12:10 35 minuter Varje dag
Travelmar 13:15 13:50 35 minuter Varje dag
Travelmar 14:30 15:10 40 minuter Varje dag
Travelmar 16:45 17:20 35 minuter Varje dag
Travelmar 18:15 18:50 35 minuter Varje dag
Travelmar 19:25 19:55 30 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.