Koh Phangan
Donsak
Färjor till Thailand
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Koh Phangan (Thong Sala Pier) till Donsak (Raja Ferry Port)

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 33 avångar i veckan mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port). Sträckan mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port) trafikeras av Raja Ferry. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port).

Tidtabeller Koh Phangan (Thong Sala Pier) till Donsak (Raja Ferry Port)

Färjor mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port) avgår vanligtvis från Koh Phangan (Thong Sala Pier), ca 05:00. Överfarten tar ungefär 2h 30m.

Färjepriser mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port)

Priserna på en överfast från Koh Phangan (Thong Sala Pier) till Donsak (Raja Ferry Port) varierar oftast mellan 95kr och 379kr*. Genomsnittspriset är 258kr*. De billigaste priserna mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port) är ca 95kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 258kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Donsak (Raja Ferry Port) och Koh Phangan (Thong Sala Pier)?

Det är ungefär 17.0 miles (27.4km) eller 14.8 sjömil mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port).

Kan jag resa med bil mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port)?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port).

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port)?

Ja, fotpassagerare kan resa med Raja Ferry mellan Koh Phangan (Thong Sala Pier) och Donsak (Raja Ferry Port).

För mer information, besök vår sida om Färjor från Koh Phangan Island till Thailand
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Koh Phangan (Thong Sala Pier) - Donsak (Raja Ferry Port) Sammanfattning av rutt
Land för avresa Thailand
Destination Land Thailand
Antal operatörer 1
Operatörer Raja Ferry
Genomsnittligt pris 263 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 5
Genomsnittliga veckovisa avgångar 33
Genomsnittlig seglingstid 2h 30m
Första färjan 05:00
Sista färjan 17:30
Avstånd 14 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Koh Phangan till Donsak?

Färjeresan från Koh Phangan till Donsak tar ungefär 2h 30m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Koh Phangan till Donsak?

Priserna för färjan mellan Koh Phangan - Donsak varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 23 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Koh Phangan - Donsak?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Koh Phangan och Donsak, dessa är
  • Raja Ferry

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Koh Phangan - Donsak?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Koh Phangan - Donsak, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Vad är avståndet från Koh Phangan till Donsak?

Det är uppskattningsvis 14 sjömil mellan Koh Phangan och Donsak.

Koh Phangan till Donsak Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 13/05/2024 och 2024-05-19


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Raja Ferry 05:00 07:30 2 timmar 30 minuter Varje dag
Raja Ferry 08:00 10:30 2 timmar 30 minuter Varje dag
Raja Ferry 11:00 13:30 2 timmar 30 minuter Varje dag
Raja Ferry 14:00 16:30 2 timmar 30 minuter Varje dag
Raja Ferry 17:30 20:00 2 timmar 30 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.