Ishigaki
Iriomote Ohara
Färjor till Okinawa
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Ishigaki till Iriomote Ohara

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 41 avångar i veckan mellan Ishigaki och Iriomote Ohara. Sträckan mellan Ishigaki och Iriomote Ohara trafikeras av Yaeyama Kanko Ferry. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Ishigaki och Iriomote Ohara.

Tidtabeller Ishigaki till Iriomote Ohara

Färjor mellan Ishigaki och Iriomote Ohara avgår vanligtvis från Ishigaki, ca 07:30. Överfarten tar ungefär 45m.

Färjepriser mellan Ishigaki och Iriomote Ohara

Priserna på en överfast från Ishigaki till Iriomote Ohara varierar oftast mellan 312kr och 961kr*. Genomsnittspriset är 650kr*. De billigaste priserna mellan Ishigaki och Iriomote Ohara är ca 176kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 650kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Iriomote Ohara och Ishigaki?

Det är ungefär 19.0 miles (30.6km) eller 16.5 sjömil mellan Ishigaki och Iriomote Ohara.

Kan jag resa med bil mellan Ishigaki och Iriomote Ohara?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Ishigaki och Iriomote Ohara.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Ishigaki och Iriomote Ohara?

Ja, fotpassagerare kan resa med Yaeyama Kanko Ferry mellan Ishigaki och Iriomote Ohara.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Ishigaki - Iriomote Ohara Sammanfattning av rutt
Land för avresa Japan
Destination Land Japan
Antal operatörer 1
Operatörer Yaeyama Kanko Ferry
Genomsnittligt pris 668 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 6
Genomsnittliga veckovisa avgångar 41
Genomsnittlig seglingstid 45m
Första färjan 07:30
Sista färjan 16:40
Avstånd 16 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Ishigaki till Iriomote Ohara?

Färjeresan från Ishigaki till Iriomote Ohara tar ungefär 45m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Ishigaki till Iriomote Ohara?

Priserna för färjan mellan Ishigaki - Iriomote Ohara varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 56 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Ishigaki - Iriomote Ohara?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Ishigaki och Iriomote Ohara, dessa är
  • Yaeyama Kanko Ferry

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Ishigaki - Iriomote Ohara?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Ishigaki - Iriomote Ohara, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Ishigaki - Iriomote Ohara?

Ja, mellan Ishigaki - Iriomote Ohara kan du resan utan bil med
  • Yaeyama Kanko Ferry

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Ishigaki - Iriomote Ohara?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Ishigaki - Iriomote Ohara?

Ja, husdjur är tillåtna ombord på färjan. Du kan behöva ett djurpass eller andra dokument för att få gå ombord. Kontrollera de berörda myndigheternas webbplatser för mer information. Du kan för närvarande resa med ditt husdjur med dessa färjeoperatörer
  • Yaeyama Kanko Ferry

Vad är avståndet från Ishigaki till Iriomote Ohara?

Det är uppskattningsvis 16 sjömil mellan Ishigaki och Iriomote Ohara.

Ishigaki till Iriomote Ohara Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 27/05/2024 och 2024-06-02


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Yaeyama Kanko Ferry 07:30 08:15 45 minuter Varje dag
Yaeyama Kanko Ferry 09:00 09:45 45 minuter Varje dag
Yaeyama Kanko Ferry 10:30 11:15 45 minuter Varje dag
Yaeyama Kanko Ferry 14:00 14:45 45 minuter Varje dag
Yaeyama Kanko Ferry 15:30 16:15 45 minuter Varje dag
Yaeyama Kanko Ferry 16:40 17:25 45 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.