Horta
Madalena
Färjor till Pico
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Horta till Madalena

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 36 avångar i veckan mellan Horta och Madalena. Sträckan mellan Horta och Madalena trafikeras av Atlanticoline. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Horta och Madalena.

Tidtabeller Horta till Madalena

Färjor mellan Horta och Madalena avgår vanligtvis från Horta, ca 07:30. Överfarten tar ungefär 28m.

Färjepriser mellan Horta och Madalena

Priserna på en överfast från Horta till Madalena varierar oftast mellan 97kr och 677kr*. Genomsnittspriset är 263kr*. De billigaste priserna mellan Horta och Madalena är ca 56kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 166kr*. Genomsnittspriset för en bil är 663kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid. Dessa priser är baserade på sökningar gjorda under de senaste 30 dagarna och uppdaterades senast 21 Juli 2023.

Hur långt är det mellan Madalena och Horta?

Det är ungefär 6.2 miles (9.9km) eller 5.3 sjömil mellan Horta och Madalena.

Kan jag resa med bil mellan Horta och Madalena?

Ja, med Atlanticoline kan du resa med bil på sträckan mellan Horta och Madalena. Använd vårt prisverktyg för att hitta aktuella priser för att resa med bil mellan Horta och Madalena.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Horta och Madalena?

Ja, fotpassagerare kan resa med Atlanticoline mellan Horta och Madalena.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Faial till Pico
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Horta - Madalena Sammanfattning av rutt
Land för avresa Portugal
Destination Land Portugal
Antal operatörer 1
Operatörer Atlanticoline
Genomsnittligt pris 274 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 5
Genomsnittliga veckovisa avgångar 36
Genomsnittlig seglingstid 28m
Snabbaste seglingstid 25m
Första färjan 07:30
Sista färjan 22:15
Avstånd 5 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2023-08-01.

De mest populära frågorna

  • Hur länge tar färjan från Horta till Madalena?

    Färjeresan från Horta till Madalena tar ungefär 25m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.
  • Vad kostar färjan från Horta till Madalena?

    Priserna för färjan mellan Horta - Madalena varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 22 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.
  • Vilka rederier trafikerar rutten mellan Horta - Madalena?

    1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Horta och Madalena, dessa är
    • Atlanticoline
  • Hur bokar jag färjebiljetter mellan Horta - Madalena?

    Hos oss hittar du billiga färjor mellan Horta - Madalena, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.
  • Kan jag resa utan bil på färjan mellan Horta - Madalena?

    Ja, mellan Horta - Madalena kan du resan utan bil med
    • Atlanticoline
  • Kan jag ta med bilen på färjan mellan Horta - Madalena?

    Ja, du kan resa med bil mellan Horta - Madalena med
    • Atlanticoline
  • Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Horta - Madalena?

    Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.
  • Vad är avståndet från Horta till Madalena?

    Det är uppskattningsvis 5 sjömil mellan Horta och Madalena.

Horta till Madalena Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 04/03/2024 och 2024-03-10


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Atlanticoline 07:30 08:00 30 minuter Varje dag
Atlanticoline 09:00 09:30 30 minuter Tors, Fre
Atlanticoline 10:45 11:15 30 minuter Varje dag
Atlanticoline 14:15 14:40 25 minuter Varje dag
Atlanticoline 17:15 17:45 30 minuter Varje dag
Atlanticoline 18:45 19:15 30 minuter Tors

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.