Harbour Bay
Harbourfront Centre
Färjor till Singapore
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Harbour Bay till Harbourfront Centre

Vi erbjuder upp till 13 dagliga avgångar och 90 i veckan mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre. . Sträckan mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre trafikeras av Horizon Fast Ferry. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre.

Tidtabeller Harbour Bay till Harbourfront Centre

Den tidigaste färjan mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre avgår vanligtvis från Harbour Bay ca 06:00. I genomsnitt tar en överfart 50m, som snabbast tar rutten ungefär 50m.

Färjepriser mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre

Priserna på en överfast från Harbour Bay till Harbourfront Centre varierar oftast mellan 336kr och 2378kr*. Genomsnittspriset är 1102kr*. De billigaste priserna mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre är ca 336kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 1102kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Harbourfront Centre och Harbour Bay?

Det är ungefär 12.5 miles (20.1km) eller 10.9 sjömil mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre.

Kan jag resa med bil mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre?

Ja, fotpassagerare kan resa med Horizon Fast Ferry mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Batam till Singapore
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Harbour Bay - HarbourFront Centre Sammanfattning av rutt
Avgångsland Indonesien
Destination Land Singapore
Antal operatörer 1
Operatörer Horizon Fast Ferry
Genomsnittligt pris 1150 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 13
Genomsnittliga avgångar per vecka 90
Genomsnittlig seglingstid 50m
Första färjan 06:00
Sista färjan 20:30
Avstånd 10 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-07-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Harbour Bay till Harbourfront Centre?

Färjeresan från Harbour Bay till Harbourfront Centre tar ungefär 50m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Harbour Bay till Harbourfront Centre?

Priserna för färjan mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 102 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre, dessa är
  • Horizon Fast Ferry

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre?

Ja, mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre kan du resan utan bil med
  • Horizon Fast Ferry

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Harbour Bay - Harbourfront Centre?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Harbour Bay till Harbourfront Centre?

Det är uppskattningsvis 10 sjömil mellan Harbour Bay och Harbourfront Centre.

Harbour Bay till Harbourfront Centre Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 15/07/2024 och 2024-07-21


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Horizon Fast Ferry 06:00 06:50 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 07:15 08:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 08:30 09:20 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 09:45 10:35 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 10:45 11:35 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 11:45 12:35 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 12:45 13:35 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 14:00 14:50 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 15:00 15:50 50 minuter Mån
Horizon Fast Ferry 15:30 16:20 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 16:30 17:20 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 17:00 17:50 50 minuter Mån
Horizon Fast Ferry 17:30 18:20 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 19:15 20:05 50 minuter Varje dag
Horizon Fast Ferry 20:30 21:20 50 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.