Gustavia
Philipsburg
Färjor till St Martin
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Gustavia till Philipsburg

Vi erbjuder upp till 2 dagliga avgångar och 17 i veckan mellan Gustavia och Philipsburg. . Sträckan mellan Gustavia och Philipsburg trafikeras av Great Bay Express. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Gustavia och Philipsburg.

Tidtabeller Gustavia till Philipsburg

Den tidigaste färjan mellan Gustavia och Philipsburg avgår vanligtvis från Gustavia ca 08:30. I genomsnitt tar en överfart 45m, som snabbast tar rutten ungefär 45m.

Färjepriser mellan Gustavia och Philipsburg

Priserna på en överfast från Gustavia till Philipsburg varierar oftast mellan 672kr och 2351kr*. Genomsnittspriset är 1572kr*. De billigaste priserna mellan Gustavia och Philipsburg är ca 685kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 1572kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Philipsburg och Gustavia?

Det är ungefär 13.8 miles (22.2km) eller 12.0 sjömil mellan Gustavia och Philipsburg.

Kan jag resa med bil mellan Gustavia och Philipsburg?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Gustavia och Philipsburg.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Gustavia och Philipsburg?

Ja, fotpassagerare kan resa med Great Bay Express mellan Gustavia och Philipsburg.

För mer information, besök vår sida om Färjor från St Barts till St Martin
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Gustavia - Philipsburg Sammanfattning av rutt
Avgångsland St Barts
Destination Land St Martin
Antal operatörer 1
Operatörer Great Bay Express
Genomsnittligt pris 1632 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 2
Genomsnittliga avgångar per vecka 17
Genomsnittlig seglingstid 45m
Första färjan 08:30
Sista färjan 18:45
Avstånd 12 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-07-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Gustavia till Philipsburg?

Färjeresan från Gustavia till Philipsburg tar ungefär 45m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Gustavia till Philipsburg?

Priserna för färjan mellan Gustavia - Philipsburg varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 152 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Gustavia - Philipsburg?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Gustavia och Philipsburg, dessa är
  • Great Bay Express

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Gustavia - Philipsburg?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Gustavia - Philipsburg, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Gustavia - Philipsburg?

Ja, mellan Gustavia - Philipsburg kan du resan utan bil med
  • Great Bay Express

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Gustavia - Philipsburg?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Gustavia - Philipsburg?

Ja, husdjur är tillåtna ombord på färjan. Du kan behöva ett djurpass eller andra dokument för att få gå ombord. Kontrollera de berörda myndigheternas webbplatser för mer information. Du kan för närvarande resa med ditt husdjur med dessa färjeoperatörer
  • Great Bay Express

Vad är avståndet från Gustavia till Philipsburg?

Det är uppskattningsvis 12 sjömil mellan Gustavia och Philipsburg.

Gustavia till Philipsburg Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 08/07/2024 och 2024-07-14


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Great Bay Express 08:30 09:15 45 minuter Tis, Ons, Tors, Fre, Lör, Sön
Great Bay Express 11:00 11:45 45 minuter Varje dag
Great Bay Express 18:45 19:30 45 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.