Daydream Island
Airlie Beach
Färjor till Australien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Daydream Island till Airlie Beach

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 61 avångar i veckan mellan Daydream Island och Airlie Beach. Sträckan mellan Daydream Island och Airlie Beach trafikeras av Cruise Whitsundays. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Daydream Island och Airlie Beach.

Tidtabeller Daydream Island till Airlie Beach

Färjor mellan Daydream Island och Airlie Beach avgår vanligtvis från Daydream Island, ca 07:35. Överfarten tar ungefär 30m.

Färjepriser mellan Daydream Island och Airlie Beach

Priserna på en överfast från Daydream Island till Airlie Beach varierar oftast mellan 980kr och 2001kr*. Genomsnittspriset är 1794kr*. De billigaste priserna mellan Daydream Island och Airlie Beach är ca 994kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 1794kr*. Genomsnittspriset för en bil är 884kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid. Dessa priser är baserade på sökningar gjorda under de senaste 30 dagarna och uppdaterades senast 21 Juli 2023.

Hur långt är det mellan Airlie Beach och Daydream Island?

Det är ungefär 7.1 miles (11.5km) eller 6.2 sjömil mellan Daydream Island och Airlie Beach.

Kan jag resa med bil mellan Daydream Island och Airlie Beach?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Daydream Island och Airlie Beach.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Daydream Island och Airlie Beach?

Ja, fotpassagerare kan resa med Cruise Whitsundays mellan Daydream Island och Airlie Beach.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Whitsunday Islands till Australien
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Daydream Island - Airlie Beach (Port of Airlie) Sammanfattning av rutt
Land för avresa Australien
Destination Land Australien
Antal operatörer 1
Operatörer Cruise Whitsundays
Genomsnittligt pris 2037 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 9
Genomsnittliga veckovisa avgångar 62
Genomsnittlig seglingstid 30m
Första färjan 07:35
Sista färjan 21:00
Avstånd 6 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2023-08-01.

De mest populära frågorna

  • Hur länge tar färjan från Daydream Island till Airlie Beach?

    Färjeresan från Daydream Island till Airlie Beach tar ungefär 30m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.
  • Vad kostar färjan från Daydream Island till Airlie Beach?

    Priserna för färjan mellan Daydream Island - Airlie Beach varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 168 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.
  • Vilka rederier trafikerar rutten mellan Daydream Island - Airlie Beach?

    1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Daydream Island och Airlie Beach, dessa är
    • Cruise Whitsundays
  • Hur bokar jag färjebiljetter mellan Daydream Island - Airlie Beach?

    Hos oss hittar du billiga färjor mellan Daydream Island - Airlie Beach, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.
  • Kan jag resa utan bil på färjan mellan Daydream Island - Airlie Beach?

    Ja, mellan Daydream Island - Airlie Beach kan du resan utan bil med
    • Cruise Whitsundays
  • Kan jag ta med bilen på färjan mellan Daydream Island - Airlie Beach?

    Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.
  • Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Daydream Island - Airlie Beach?

    Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.
  • Vad är avståndet från Daydream Island till Airlie Beach?

    Det är uppskattningsvis 6 sjömil mellan Daydream Island och Airlie Beach.

Daydream Island till Airlie Beach Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 19/02/2024 och 2024-02-25


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Cruise Whitsundays 07:35 08:05 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 09:30 10:00 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 11:10 11:40 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 12:50 13:20 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 13:50 14:25 35 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 15:10 15:40 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 16:40 17:10 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 17:45 18:15 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 18:10 18:40 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 21:00 21:30 30 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.