Airlie Beach
Daydream Island
Färjor till Whitsunday Islands
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Airlie Beach till Daydream Island

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 62 avångar i veckan mellan Airlie Beach och Daydream Island. Sträckan mellan Airlie Beach och Daydream Island trafikeras av Cruise Whitsundays. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Airlie Beach och Daydream Island.

Tidtabeller Airlie Beach till Daydream Island

Färjor mellan Airlie Beach och Daydream Island avgår vanligtvis från Airlie Beach, ca 07:00. Överfarten tar ungefär 30m.

Färjepriser mellan Airlie Beach och Daydream Island

Priserna på en överfast från Airlie Beach till Daydream Island varierar oftast mellan 1096kr och 2517kr*. Genomsnittspriset är 1543kr*. De billigaste priserna mellan Airlie Beach och Daydream Island är ca 325kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 1543kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Daydream Island och Airlie Beach?

Det är ungefär 7.1 miles (11.5km) eller 6.2 sjömil mellan Airlie Beach och Daydream Island.

Kan jag resa med bil mellan Airlie Beach och Daydream Island?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Airlie Beach och Daydream Island.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Airlie Beach och Daydream Island?

Ja, fotpassagerare kan resa med Cruise Whitsundays mellan Airlie Beach och Daydream Island.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Australien till Whitsunday Islands
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Airlie Beach (Port of Airlie) - Daydream Island Sammanfattning av rutt
Land för avresa Australien
Destination Land Australien
Antal operatörer 1
Operatörer Cruise Whitsundays
Genomsnittligt pris 1588 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 9
Genomsnittliga veckovisa avgångar 62
Genomsnittlig seglingstid 30m
Första färjan 07:00
Sista färjan 19:00
Avstånd 6 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Airlie Beach till Daydream Island?

Färjeresan från Airlie Beach till Daydream Island tar ungefär 30m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Airlie Beach till Daydream Island?

Priserna för färjan mellan Airlie Beach - Daydream Island varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 133 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Airlie Beach - Daydream Island?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Airlie Beach och Daydream Island, dessa är
  • Cruise Whitsundays

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Airlie Beach - Daydream Island?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Airlie Beach - Daydream Island, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Airlie Beach - Daydream Island?

Ja, mellan Airlie Beach - Daydream Island kan du resan utan bil med
  • Cruise Whitsundays

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Airlie Beach - Daydream Island?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Airlie Beach - Daydream Island?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Airlie Beach till Daydream Island?

Det är uppskattningsvis 6 sjömil mellan Airlie Beach och Daydream Island.

Airlie Beach till Daydream Island Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 10/06/2024 och 2024-06-16


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Cruise Whitsundays 07:00 07:30 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 07:15 07:45 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 08:30 09:00 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 10:30 11:00 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 11:35 12:05 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 12:50 13:20 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 14:20 14:50 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 16:05 16:35 30 minuter Varje dag
Cruise Whitsundays 19:00 19:30 30 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.