Aceh
Sabang
Färjor till Indonesien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Aceh till Sabang

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 20 avångar i veckan mellan Aceh och Sabang. Sträckan mellan Aceh och Sabang trafikeras av Express Bahari. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Aceh och Sabang.

Tidtabeller Aceh till Sabang

Färjor mellan Aceh och Sabang avgår vanligtvis från Aceh, ca 08:00. Överfarten tar ungefär 45m.

Färjepriser mellan Aceh och Sabang

Priserna på en överfast från Aceh till Sabang varierar oftast mellan 258kr och 1543kr*. Genomsnittspriset är 718kr*. De billigaste priserna mellan Aceh och Sabang är ca 136kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 718kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Sabang och Aceh?

Det är ungefär 4.0 miles (6.5km) eller 3.5 sjömil mellan Aceh och Sabang.

Kan jag resa med bil mellan Aceh och Sabang?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Aceh och Sabang.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Aceh och Sabang?

Ja, fotpassagerare kan resa med Express Bahari mellan Aceh och Sabang.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Aceh - Sabang Sammanfattning av rutt
Land för avresa Indonesien
Destination Land Indonesien
Antal operatörer 1
Operatörer Express Bahari
Genomsnittligt pris 745 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 3
Genomsnittliga veckovisa avgångar 20
Genomsnittlig seglingstid 45m
Första färjan 08:00
Sista färjan 16:30
Avstånd 3 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Aceh till Sabang?

Färjeresan från Aceh till Sabang tar ungefär 45m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Aceh till Sabang?

Priserna för färjan mellan Aceh - Sabang varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 63 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Aceh - Sabang?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Aceh och Sabang, dessa är
  • Express Bahari

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Aceh - Sabang?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Aceh - Sabang, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Aceh - Sabang?

Ja, mellan Aceh - Sabang kan du resan utan bil med
  • Express Bahari

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Aceh - Sabang?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Aceh - Sabang?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Aceh till Sabang?

Det är uppskattningsvis 3 sjömil mellan Aceh och Sabang.

Aceh till Sabang Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 27/05/2024 och 2024-06-02


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Express Bahari 08:00 08:45 45 minuter Varje dag
Express Bahari 10:00 10:45 45 minuter Varje dag
Express Bahari 16:30 17:15 45 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.