Rossaveel
Inishmaan
Färjor till Aran Islands
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Rossaveel till Inishmaan

Vi erbjuder upp till 2 dagliga avgångar och 14 i veckan mellan Rossaveel och Inishmaan. . Sträckan mellan Rossaveel och Inishmaan trafikeras av Aran Island Ferries. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Rossaveel och Inishmaan.

Tidtabeller Rossaveel till Inishmaan

Den tidigaste färjan mellan Rossaveel och Inishmaan avgår vanligtvis från Rossaveel ca 10:30. I genomsnitt tar en överfart 50m, som snabbast tar rutten ungefär 50m.

Färjepriser mellan Rossaveel och Inishmaan

Priserna på en överfast från Rossaveel till Inishmaan varierar oftast mellan 511kr och 1276kr*. Genomsnittspriset är 887kr*. De billigaste priserna mellan Rossaveel och Inishmaan är ca 229kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 887kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Inishmaan och Rossaveel?

Det är ungefär 11.2 miles (18.1km) eller 9.8 sjömil mellan Rossaveel och Inishmaan.

Kan jag resa med bil mellan Rossaveel och Inishmaan?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Rossaveel och Inishmaan.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Rossaveel och Inishmaan?

Ja, fotpassagerare kan resa med Aran Island Ferries mellan Rossaveel och Inishmaan.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Rossaveel - Inishmaan Sammanfattning av rutt
Avgångsland Irland
Destination Land Irland
Antal operatörer 1
Operatörer Aran Island Ferries
Genomsnittligt pris 920 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 2
Genomsnittliga avgångar per vecka 14
Genomsnittlig seglingstid 50m
Första färjan 10:30
Sista färjan 18:30
Avstånd 9 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-07-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Rossaveel till Inishmaan?

Färjeresan från Rossaveel till Inishmaan tar ungefär 50m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Rossaveel till Inishmaan?

Priserna för färjan mellan Rossaveel - Inishmaan varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 61 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Rossaveel - Inishmaan?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Rossaveel och Inishmaan, dessa är
  • Aran Island Ferries

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Rossaveel - Inishmaan?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Rossaveel - Inishmaan, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Vad är avståndet från Rossaveel till Inishmaan?

Det är uppskattningsvis 9 sjömil mellan Rossaveel och Inishmaan.

Rossaveel till Inishmaan Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 15/07/2024 och 2024-07-21


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Aran Island Ferries 10:30 11:20 50 minuter Varje dag
Aran Island Ferries 13:00 13:50 50 minuter Mån, Sön
Aran Island Ferries 18:30 19:20 50 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.