Rangitoto
Auckland
Färjor till Nya Zeeland
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Rangitoto till Auckland

Vi erbjuder uppskattningsvis upp till 19 avångar i veckan mellan Rangitoto och Auckland. Sträckan mellan Rangitoto och Auckland trafikeras av Fullers Ferry. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Rangitoto och Auckland.

Tidtabeller Rangitoto till Auckland

Färjor mellan Rangitoto och Auckland avgår vanligtvis från Rangitoto, ca 12:20. Överfarten tar ungefär 25m.

Färjepriser mellan Rangitoto och Auckland

Priserna på en överfast från Rangitoto till Auckland varierar oftast mellan 691kr och 1705kr*. Genomsnittspriset är 961kr*. De billigaste priserna mellan Rangitoto och Auckland är ca 704kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 961kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Auckland och Rangitoto?

Det är ungefär 9.9 miles (15.9km) eller 8.6 sjömil mellan Rangitoto och Auckland.

Kan jag resa med bil mellan Rangitoto och Auckland?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Rangitoto och Auckland.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Rangitoto och Auckland?

Ja, fotpassagerare kan resa med Fullers Ferry mellan Rangitoto och Auckland.

För mer information, besök vår sida om Färjor från Rangitoto Island till Nya Zeeland
Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Rangitoto - Auckland Sammanfattning av rutt
Land för avresa Nya Zeeland
Destination Land Nya Zeeland
Antal operatörer 1
Operatörer Fullers Ferry
Genomsnittligt pris 985 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 3
Genomsnittliga veckovisa avgångar 19
Genomsnittlig seglingstid 25m
Första färjan 12:20
Sista färjan 16:00
Avstånd 8 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-04-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Rangitoto till Auckland?

Färjeresan från Rangitoto till Auckland tar ungefär 25m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Rangitoto till Auckland?

Priserna för färjan mellan Rangitoto - Auckland varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 84 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Rangitoto - Auckland?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Rangitoto och Auckland, dessa är
  • Fullers Ferry

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Rangitoto - Auckland?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Rangitoto - Auckland, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Rangitoto - Auckland?

Ja, mellan Rangitoto - Auckland kan du resan utan bil med
  • Fullers Ferry

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Rangitoto - Auckland?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Rangitoto - Auckland?

Ja, husdjur är tillåtna ombord på färjan. Du kan behöva ett djurpass eller andra dokument för att få gå ombord. Kontrollera de berörda myndigheternas webbplatser för mer information. Du kan för närvarande resa med ditt husdjur med dessa färjeoperatörer
  • Fullers Ferry

Vad är avståndet från Rangitoto till Auckland?

Det är uppskattningsvis 8 sjömil mellan Rangitoto och Auckland.

Rangitoto till Auckland Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 17/06/2024 och 2024-06-23


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Fullers360 12:20 12:45 25 minuter Tis, Ons, Tors, Fre
Fullers360 12:45 13:10 25 minuter Mån, Lör, Sön
Fullers360 14:20 14:45 25 minuter Varje dag
Fullers360 15:30 15:55 25 minuter Tis, Ons, Tors, Fre, Lör
Fullers360 16:00 16:25 25 minuter Mån, Sön

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.