Inisheer
Rossaveel
Färjor till Irland
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färja Inisheer Rossaveel

Inisheer Rossaveel-rutten går mellan Aran Islands och Irland. För tillfället finns det endast ett rederi som trafikerar denna sträcka, Aran Island Ferries. Färjor avgår upp till 14 gånger vecka med en resetid på ca 55 minuter.

Färjetrafiken på Inisheer Rossaveel-linjen kan variera beroende på säsong. Vi rekommenderar att använda vårt bokningssystem för att få den senaste informationen.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Inisheer till Rossaveel?

Färjeresan från Inisheer till Rossaveel tar ungefär 55m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Inisheer till Rossaveel?

Priserna för färjan mellan Inisheer - Rossaveel varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 72 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Inisheer - Rossaveel?

1 färjebolag trafikerar sträckan mellan Inisheer och Rossaveel, dessa är
  • Aran Island Ferries

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Inisheer - Rossaveel?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Inisheer - Rossaveel, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Vad är avståndet från Inisheer till Rossaveel?

Det är uppskattningsvis 11 sjömil mellan Inisheer och Rossaveel.

Inisheer till Rossaveel Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 08/07/2024 och 2024-07-14


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Aran Island Ferries 08:00 08:55 55 minuter Tis, Ons, Tors, Fre, Lör, Sön
Aran Island Ferries 08:45 09:40 55 minuter Mån
Aran Island Ferries 11:30 12:25 55 minuter Mån, Sön
Aran Island Ferries 16:30 17:25 55 minuter Varje dag

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.