Färjor från

New Providence till Eleuthera

Färjor från

Jämför färjor från New Providence till Eleuthera

New Providence

För närvarande finns det inga avgångar från New Providence till Eleuthera.

Tyvärr finns det inga överfarter från New Providence till Eleuthera tillgängliga just nu.

Färja från New Providence till Eleuthera

Det finns för närvarande inga avgångar från New Providence till Eleuthera. Vänligen se vår Deal Finder för alternativa rutter.

Varför använda Direct Ferries?

Segla överallt

Mer rutter än någonannan

Segla överallt

Segla billigare

Jämför priser, tider och rutter på ett och samma ställe.

Segla smidigt

Ändra dina planer enkelt med flexbiljetter.

Segla smidigt

Segla smart

Boka e-biljetter och hantera resor i appen.

Håll dig informerad när du seglar

Spåra fartyg och få live uppdateringar.

Håll dig informerad när du seglar

Segla med förtroende

Topprankad kundsupport när du behöver det.

Om Eleuthera

Eleuthera är en ö i Bahamas som mäter upp till ungefär 110 mil lång och endast 1 mil bred i vissa områden. Givet att det möter två olika hav, Karibiska och stilla havet, Eleuthera erbjuder en mängd av otroliga stränder som varierar från vidsträckt ljusrött sand till små, skyddade vikar. Lägg till en livsstil med lågt tempo till blandningen och så har ma en av de mest avslappnande ö destinationerna i världen. För mera energiska aktiviteter har Eleuthera några fantastiska dyknings ställen också, inkluderande ett enormt korallrev som kallas ‘Devil’s Backbone’ (‘Djävulens ryggrad’), så det är inget under att det var nyligen nämnt som ‘den bästa ön i Karibien’ av tidningen 'Travel & Leisure'. Som en lång, smal sträcka av land har Eleuthera många porter spridda längs med dess kustlinje, med många seglingar erbjudna till den bahamska huvudstaden Nassau på New Providence i vast.

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.

Behöver du hjälp?

Låt oss hålla kontakten

Få exklusiva erbjudanden direkt till din inkorg