Cies Islands
Vigo
Färjor till Spanien
Öppen biljett??

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Öppen biljett?

Öppna biljetter är giltiga i upp till 12 månader från boknings datumet (se biljett villkoren).

Reseuppgifter
Utresa
Tur/Retur

Färjor från Cies Islands till Vigo

Vi erbjuder upp till 12 dagliga avgångar och 85 i veckan mellan Cies Islands och Vigo. . Denna sträcka trafikeras av 2 rederier, Mar de Ons & Naviera Nabia. Tidtabeller kan ändras beroende på när under året du ska resa. Använd vårt prisvertyg för att hitta uppdaterade priser och avgångstider för färjor mellan Cies Islands och Vigo.

Tidtabeller Cies Islands till Vigo

Den tidigaste färjan mellan Cies Islands och Vigo avgår vanligtvis från Cies Islands ca 10:30. I genomsnitt tar en överfart 45m, som snabbast tar rutten ungefär 45m.

Färjepriser mellan Cies Islands och Vigo

Priserna på en överfast från Cies Islands till Vigo varierar oftast mellan 645kr och 1343kr*. Genomsnittspriset är 860kr*. De billigaste priserna mellan Cies Islands och Vigo är ca 336kr*. Genomsnittspriset för en fotpassagerare är 860kr*.

Priserna varierar beroende på antalet passagerare, fordonstyp samt avgångstid.

Hur långt är det mellan Vigo och Cies Islands?

Det är ungefär 12.0 miles (19.3km) eller 10.4 sjömil mellan Cies Islands och Vigo.

Kan jag resa med bil mellan Cies Islands och Vigo?

Nej, inga rederier erbjuder just nu att resa med bil mellan Cies Islands och Vigo.

Kan jag resa som fotpassagerare mellan Cies Islands och Vigo?

Ja, fotpassagerare kan resa med Mar de Ons, Naviera Nabia mellan Cies Islands och Vigo.

Varför använda Direct Ferries?
category
4412 färjerutter och 901 hamnar runt om i världen
category
Över 2,5 miljoner nöjda kunder
category
Vi arrangerar årligen fler än 1,2 miljoner överfarter
category
Vi gör dagligen upp till 1 miljoner prisjämförelser för våra kunder
Cies Islands - Vigo Sammanfattning av rutt
Avgångsland Spanien
Destination Land Spanien
Antal operatörer 2
Operatörer Mar de Ons & Naviera Nabia
Genomsnittligt pris 887 kr.*
Genomsnittliga dagliga avgångar 12
Genomsnittliga avgångar per vecka 85
Genomsnittlig seglingstid 45m
Första färjan 10:30
Sista färjan 21:00
Avstånd 10 nautiska mil

* Priserna kan komma att ändras, priserna är hämtade från de senaste 30 dagarna, senast uppdaterade 2024-07-02.

De mest populära frågorna

Hur länge tar färjan från Cies Islands till Vigo?

Färjeresan från Cies Islands till Vigo tar ungefär 45m. Restider kan variera beroende på när under året som du reser, vi rekommenderar att du kollar med rederiet för att vara säker.

Vad kostar färjan från Cies Islands till Vigo?

Priserna för färjan mellan Cies Islands - Vigo varierar beroende på när under året som du reser. Det genomsnittliga priset för denna rutt är 62 €. Priset är exklusive bokningsavgifter.

Vilka rederier trafikerar rutten mellan Cies Islands - Vigo?

2 populära färjebolag trafikerar sträckan mellan Cies Islands och Vigo, dessa är
  • Naviera Nabia
  • Mar de Ons

Hur bokar jag färjebiljetter mellan Cies Islands - Vigo?

Hos oss hittar du billiga färjor mellan Cies Islands - Vigo, kolla in våra erbjudanden för att få tillgång till de lägsta priserna.

Kan jag resa utan bil på färjan mellan Cies Islands - Vigo?

Ja, mellan Cies Islands - Vigo kan du resan utan bil med
  • Naviera Nabia
  • Mar de Ons

Kan jag ta med bilen på färjan mellan Cies Islands - Vigo?

Nej, på denna sträcka kan du endast resa utan bil.

Kan jag resa med ett husdjur på färjan mellan Cies Islands - Vigo?

Nej, husdjur är inte tillåtna ombord på färjorna.

Vad är avståndet från Cies Islands till Vigo?

Det är uppskattningsvis 10 sjömil mellan Cies Islands och Vigo.

Cies Islands till Vigo Tidtabeller för färjor

Färjetider mellan 15/07/2024 och 2024-07-21


Operatör Avgångstid Ankomsttid Restid Seglingsdagar
Naviera Nabia 10:30 11:15 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 11:00 11:45 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Naviera Nabia 11:40 12:25 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 12:00 12:45 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 13:30 14:15 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Naviera Nabia 13:45 14:30 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 17:00 17:45 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Naviera Nabia 17:30 18:15 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 18:00 18:45 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 19:15 20:00 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Naviera Nabia 19:30 20:15 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön
Mar de Ons 20:00 20:45 45 minuter Mån, Tis, Tors, Fre, Lör, Sön

Kundtjänst

Besök vår kundtjänstsida för att hitta användbar information om att resa med färja, våra vanliga frågor och hur du kontaktar oss för att få hjälp med din bokning.